Hızlı İletişim : +90 532 795 93 76 Mail : info@yolcutasimacilgi.com

Otobüs Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Son yıllarda özellikle ülkemizde, insanların kalabalık gruplar ile yaptığı etkinliklerde otobüs kiralama yöntemi oldukça gelişmiştir. Okul gezisi düzenlemek isteyen öğrenciler, uzak bir memlekette düğün, nişan gibi etkinliklere katılmak isteyen aileler, arkadaş gruplarıyla ya da aile dostlarıyla tatil yapmak, güzel bir gezi düzenlemek isteyenler, artık otobüs kiralayarak rahat rahat yolculuklarını gerçekleştirebilmektedir.

 

Son dönemde giderek yaygınlaşan otobüs kiralama, toplu grupların yapacağı en az maliyetli ve en az yorucu seyahat yöntemidir. Otobüs kiralama hem rahat hem de güvenli bir yolculuk sunmaktadır. Bireysel arabalara göre daha konforlu olan bu otobüslerde aynı zamanda kendi şoförü bulunduğu için yolcular dinlenerek gitmektedir. Günlerini yorgunluğun üstüne dinlenerek geçirmek yerine yaşadıkları her dakikanın doyasıya tadını çıkarmaktadır.

 

otobuskiralamabanner

 

 Otobüs kiralamak isteyenler için kiralama fiyatları

 

           Otobüs kiralama fiyatları firmaya, arabaya ve mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Otobüs kiralama firması sayısının artması rekabetçi arttırmış durumda. Bu sayede otobüs kiralama fiyatları da giderek ucuzlamıştır. Seyahatlerini kendi arabalarıyla yapmak isteyen kullanıcılar otobüs kiralamadan her halükarda daha fazla para ödeyeceğinizden en mantıklı yöntem otobüs kiralamadır.

 

 Otobüsü nasıl kiralayabilirsiniz?

 

Tarihleri belli olan etkinliklerin firmaya bildirilmesi durumunda, firma o tarihler arasında müsait otobüsünün olup olmadığını kontrol edecektir. Otobüs firmaları da sezonlarda turist taşımacılığı, okul sezonlarında öğrenci taşımacılığı gibi hizmetler verdiğinden dolayı mutlaka tarihin önceden bildirilerek firmanın o tarihte araç ayarlaması söylenir. Firma yapacağı plan ile o tarihte otobüsü hazırlar.

 

Daha sonra kiralamak isteyenden nüfus cüzdanının fotokopisini isteyen firma, aynı zamanda kiralayıcı dan kendi üzerine olan sonra altı ayda bir fatura talep etmektedir. Belgeler verilir ve fiyatta anlaşıldıktan sonra firmaya ile kişi arasında sözleşme imzalanır. Resmi kiralama firmalarında yolcuların tamamı sigortalı olarak taşınmaktadır.

 

Herhangi bir kötü durumda yolcuların tüm masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmakta. Ayrıca yolcuları tazminat ödenmektedir. Bu sayede güvenli bir şekilde yolculuklarını yapan bireyler etkinliklerinin daha keyifli hale getirmektedir. Rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yapanlar günlerini dinlenerek geçirmek yerine her anının tadını çıkararak yaşamayı tercih etmektedir. Otobüs kiralama bireysel araçlara göre yorucu olmayan daha az masraflı bir ulaşım yöntemidir.