Hızlı İletişim : +90 532 795 93 76 Mail : info@yolcutasimacilgi.com

Otobüs Kiralama Hizmeti

otobüs-kiralama (2)

Otobüs kiralama, farklı hizmet alanlarını kapsamaktadır. Çeşitli ihtiyaçlar için, belirli koşullarda otobüs kiralama hizmeti alınabilir.

Otobüs Kiralama Hizmetinin İçeriği

           Otobüs kiralama, genelde toplu geziler, piknikler ve seyahatler için tercih edilen bir hizmettir. Öğrenci veya personel taşımacılığı hizmeti de, otobüs kiralama hizmeti kapsamındadır. Günlük otobüs kiralama, şoförlü otobüs kiralama ve özel transfer hizmeti yine otobüs kiralama hizmeti dâhilindedir.

  Otobüs Kiralama Şartları

Otobüs kiralama işinde, ilk olarak, amaç belirtilmelidir. Hizmeti alacak kişi, kaç kişiyle seyahat edileceği, mesafenin ne kadar olduğu, şoförlü veya şoförsüz araç kiralama isteği ve eşyalı mı eşyasız mı yolculuk yapılacağı hakkında firmaya ayrıntılı bilgiler vermelidir. Kiralanacak aracın yeni olması, bakım ve muayenesinin yapılmış olması ve şoförün deneyimli olması gibi hususlar da konuşulmalıdır. İstenilen koşullara uygun araç varsa ve anlaşma sağlanmışsa, öncelikle, taraflar arasında bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme, iki tarafı da olası bir sorunda güvence altına almak için imzalanan bir sözleşmedir.

Bu sözleşmeye göre, yolculuk sırasında herhangi bir kaza meydana gelirse, olayın oluşuna göre, sözleşmedeki koşullar dâhilinde, sigorta şirketi hasarı karşılamaktadır. Eğer kaza, sözleşme maddeleri dışında bir nedenden kaynaklanıyorsa, hasarı, hizmeti alan kişi karşılamaktadır. Bu nedenle otobüs kiralama işinde sözleşme çok önemlidir. Gezi ve piknik için günlük otobüs kiralama hizmeti almak isteyenler, istediği aracı seçebilirler. Bakım, kasko ve muayenenin yapılmış olması gibi etkenler haricinde, araç içi konfor da önem taşımaktadır. Günümüz teknolojisinde yolculuk yapmak, eskilere göre daha rahat ve konforludur. Çünkü araçların içinde, klima, tv ve eşya koymak için küçük bölmeler bulunmaktadır.

Otobüs kiralarken, yolculuğun mesafesi ve süresine göre, istenilen konfor ve özelliklerde araç seçilebilir. Personel ve öğrenci taşımacılığı içinse, alınacak servis hizmeti, daha büyük önem taşımaktadır. Çocukların evlerinden okullarına güvenli bir şekilde ulaştırılması için, aracın mutlaka bakımının yaptırılmış olması gerekmektedir. Hostes ve şoförün de, işinde uzman, sertifikalı ve deneyimli kişiler olması gerekmektedir. Görüldüğü üzere, otobüs kiralama, günlük otobüs kiralama, şoförlü otobüs kiralama ve öğrenci taşımacılığı gibi farklı ihtiyaçlar için alınabilecek bir hizmettir. Ancak, güvenlik açısından, yasal prosedürlere uygun hizmet veren kurumsal firmalar tercih edilmelidir.