Hızlı İletişim : +90 532 795 93 76 Mail : info@yolcutasimacilgi.com

Otobüs Kiralama Avantalı Mıdır?

Büyük organizasyonlar ve geziler için kalabalık topluluklarla gidilmek gereken iş ve yerlere gitmek için tercih edilecek ulaşım yolu ulaşım masraflarını belirleyen en önemli etkendir. Yapılacak tercihin fiyatı aynı tür ulaşım imkânlarında bireysel veya grup halinde olmasına göre değişeceği gibi farklı türdeki ulaşım imkânları ve araçlarında da farklı olarak ortaya çıkacaktır. Örneğin grup halinde uçakla yapılacak yoluculuk ile gemi ile yapılacak yolculuk daha farklı ücretlere tekabül edecektir. Bu ulaşım imkânı karar yolu olarak tercih edilirse o zaman da ulaşım fiyatları daha farklı fiyatlara tekabül edecektir.

kiralık otobüs

 Otobüs Kiralama Mı Yoksa Bilet Alarak Yolculuk Yapmak Mı?

Toplu ve grup halinde yapılacak organizasyonlar için en ideal olan tercih otobüs kiralama olmalıdır. Aynı grup araç kiralamadan aynı yere gitmek için kişi başına daha fazla para ödeyecekken yapılacak olan araç kiralama sayesinde, otobüs kiralama fiyatları daha düşük fiyatlar olacağından grubun tümünü kişi başına daha uygun fiyat düşecek şekilde taşımak ve gidilmesi gereken yere götürmek mümkün olabilmektedir.

 

Toplu halde gidilmesi gereken yerlere gitmek için kiralanacak aracın nasıl bir araç olması gerektiği de önemlidir. Çünkü eğer büyük bir kalabalık ile gidilecek yere gidecek kişi sayısını taşıyacak büyüklükte bir araç kiralanmamışsa o zaman grubun bir bölümü bu organizasyona katılamayacak veya yapılacak olan araç kiralama hizmetinden faydalanamamış olacaktır. Bu durum mağduriyetle birlikte organizasyona pazarlık yapılarak düşürülmüş otobüs kiralama fiyatları ile daha uygun fiyata katılma imkânını belirli bir sayıdaki grup için mümkün kılarken diğer grubun daha fazla ücret ödemesine neden olacaktır. Ancak grubun sayısını kaldıracak büyüklükte bir araçla toplu taşıma gerçekleştirilecek olursa o zaman herhangi birinin bu imkândan yararlanmak gibi bir sorunu kalmayacak ve bütün grup aynı şartlarda ve kiralanmış aracın düşük kiralama ücretinden payına düşeni ödeyerek daha ucuz bir yolculuk yapma şansına ulaşacaktır.

 

 Büyük Araç Kiralamanın Başka Nedenleri?

Büyük organizasyonları düzenleyen şirket veya kişilerin otobüs kiralamak gibi bir imkânı bulunmaktadır. Kiralanacak olan otobüsün tur veya gezi amaçlı kullanılacak olması halinde ücreti geziye katılacak olanlardan alınırken farklı tanıtım veya iş amaçlı toplantılarda otobüsün ücreti organizasyonu düzenleyen firma veya kişi tarafından karşılanmak zorundadır.