Hızlı İletişim : +90 532 795 93 76 Mail : info@yolcutasimacilgi.com

Günlük Kiralık Otobüslerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

           Günlük otobüs kiralama turizm firmalarının ve gezi düzenleyen okul veya dernek gibi yerlerin sıklıkla kullandığı bir sistemdir. Fakat kiralama yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Günlük otobüs kiralama için öncelikle güvenilir ve bilindik bir firma kullanılmalıdır. Aksi taktirde kiralanan otobüsün evrakları eksik olabilir veya bu işi yasal olmayan yollardan yapıp kar amacı güdüyor olabilirler.

178578525HRyeni

Otobüs kiralama işinden önce kiralanacak aracın kullanım amacına da bağlı olarak, turda kullanılacaksa tüm yolcular için yeterli koltuk olup olmadığı kontrol edilmeli ya da kişi sayısına uygun otobüs tercih edilmelidir. Araçtaki rehberin ya da muavinin sesini tüm yolculara duyurabilmesi için mikrofon ve ses sisteminin iyi olmasına özen gösterilmelidir. Tüm yolcuların güvenliği açısından emniyet kemerleri tek tek kontrol edilmelidir. Günlük otobüs kiralamalarda ki en önemli unsur aracı kullanacak şoför olduğu için, uzun yol gidecek otobüslerde 2 şoförün mevcut olması gerekmektedir. Günlük otobüs kiralama tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Son zamanlarda turizm işi yapan firmalardan sonra en çok talep okul turlarından gelmektedir.

 

Bundan sadece birkaç sene önce günlük otobüs kiralama fiyatları bu seneye oranla yarı yarıya daha düşüktü. Son bir kaç senede benzine gelen zamlar, sürekli artan döviz kurları sebebiyle otobüs kiralama da oldukça maliyetli hale gelmiştir. Taşıma hizmetlerinin belirlediği kurallar ve yapılandırdığı fiyat çerçevesinin üstüne çıkılmaması kural olarak gösterilse de bu günlük kiralanan otobüs sahipleri tarafından kulak ardı edilmektedir.

Günlük otobüs kiralama işi özellikle turistik bölgelerde artan şekilde kullanılmaktadır. Incoming müşteri getiren seyahat acenteleri ve tur firmaları tüm yıl boyunca bu iş için ciddi paralar ödemektedir. Sadece havaalanı transferleri için iyi bir seyahat acentesi yılda ortalama 1000 günlük kiralık otobüs tutmaktadır. Bu iş için ödenen miktarda küçümsenecek bir rakam değildir.

 

           Günlük otobüs kiralama fiyatları için fiyatların yüksekliği en çok filo sahiplerinin yararına olmaktadır. Benzindeki artış düşüşe geçmediği sürece günlük otobüs kiralama işi için ödenen rakamlar da sabit kalmaya ya da artmaya devam edecektir. Kalabalık gruplar için en kullanışlı ulaşım şeklidir.